0850 749 96 99

 

 

 

 

 

 

IRIDIUM NEXT UYDULARININ DÖRDÜNCÜ GRUP GÖNDERİMİ 22 ARALIK'TA GERÇEKLEŞTİ.

Iridium'un yeni yüksek kapasite Internet ve ses, iletişimini desteklemek için tasarlanmış 75 düşük yörünge uydu sistemi NEXT uydularının gönderiminin dördüncüsü 22. Aralık tarihinde gerçekleşti. 4. Gönderim ile yörünge planının yarısı tamamlanmış oldu. Hizmetin 2018 yılı ortasında aktif olması bekleniyor.

Devamı...

 

 

MOBİLKOM NAVARINO'UN SİBERGÜVENLİK İÇİN ÖZEL HİZMETİ ANGEL SEKTÖR KULLANIMINA HAZIR OLDUĞUNU DUYURDU
Mobilkom, Navarino'nun denizciliğe özel ağ ve IP tabanlı sistemlere özel Siber güvenlik hizmeti olan ANGEL'ı eşzamanlı olarak denizcilik sektörünün kullanımına sunacağını duyurdu. Network ve IP tabanl her türlü uygulama ve tüm uydu iletişim teknolojilerini destekleyebilen bu ürün uzaktan yönetilen ve sürekli izlenen bir hizmet sunuyor.

 

 

 

INMARSAT GLOBALXPRESS HIZ TESTLERİNDE KA BANTTA 300MB'e ULAŞILDI

Inmarsat iDirect'in yeni DVB-S2X modemi ile yapıl hız ve bağlantı testlerinin sonuçlandığını açkladı. Yapılan tesllerde yeni iQ Serisi modem ile Global Xpress (GX) Ka-band uydu ağı üzerinden yapılan canlı bağlantılarda 330Mb hızlara ulaşıldığı bildirildi.
Denizde GX
Karada GX

 

 

 

 

 

INMARSAT İLK I6 UYDUSUNUN GÖNDERİMİ İÇİN PLANINI DUYURDU.

Inmarsat, KA ve L bant hizmetlerini sunmak için tasarlanan ve 2020 yılında uzaya gönderilmesi planlanan ilk I6 uydusunun gönderimi için Mitsubishi Heavy Industries (MHI) ile anlaştığını duyurdu. Inmarsat-6 filosunun ilk uydusu olan (I-6 F1), Airbus Defence and Space tarafından üretiliyor.Inmarsat I6 uyduları KA ve L bant iletişimini destekleyen bütünleşik uyduylar olvcak ve yeni uydular ile Inmarsat yeni jenerasyon L bant terminalleri daha geniş kapasite , daha ucuz mobil iletişim imkanları yasnısıra ve IOT pazarına yönelik çözümleri sunuyor olacak

http://www.poandpo.com/companies/mitsubishi-heavy-industries-to-launch-first-inmarsat6-satellite-1392017586/
Inmarsat

 

 

 

 

 

IRIDIUM NEXT UYDULARININ ÜÇÜNCÜ GRUP GÖNDERİMİ 9 EKİM'DE GERÇEKLEŞTİ. 4. GÖNDERİM İÇİN HEDEF 22 ARALIK

Iridium'un yeni yüksek kapasite Internet ve ses, iletişimini desteklemek için tasarlanmış 75 düşük yörünge uydu sistemi NEXT uydularının gönderiminin üçüncüsünü 9. Ekim tarihinde gerçekleşti.14 Ocak 2017 tarihinde ilk 10 uydunun yörüngeye yerleştirildiği ilk gönderim yapılmıştı İkinci uydu gönderimi 25 Haziran 2017 tarihinde gerçekleşti. 4. gönderim tarihi olarak 22 aralık 21017 belirlendi. 4. Gönderim ile yörünge planının yarısı tamamlanmış olacak Hizmetin 2018 yılı ortasında aktif olması bekleniyor.

Devamı...

 

 

 

 

 

MOBİLKOM AVRUPA BİRLİĞİ EU-MRV ÇÖZÜMLERİNİ DUYURDU.


Devamı...

 

 

 

 

 

 

MOBİLKOM DENİZCİLİĞE ÖZEL SİBER GÜVENLİK MODÜLÜ KULLANIMA HAZIR.

 

 

 

 

MOBİLKOM DENİZ SEKTÖRÜNE ÖZEL FLEET EXPRESS HİZMETLERİNİ DESTEKLEYEN KATMA DEĞERLİ ÜRÜN AİLESİNİ DUYURDU.


Devamı...

   

MOBİLKOM ISO27001 SERTİFİKASINI ISO27001:2013 UYUMLU OLARAK YENİLEDİ.

   

MOBİLKOM FLEETEXPRESS HİZMETLERİ DENİZCİLİK SEKTÖRÜNÜN KULLANIMINA SUNULDU.


Devamı...