0850 749 96 99

  ▀▀▀▀▀▀▀▀
  Deniz
 

Günümüzde denizcilik sektörü artan maliyet ve ticari rekabet baskıları sebebi ile operasyonlarını karlı ve rekabetçi olarak sürdürebilmek için en uygun ve kesintisiz iletişim çözümlerini kullanmak zorunda. Kıyıdan birkaç mil açıldıktan sonra konvansiyonel iletişim imkânlarını kullanma yetkinliğini yitiren gemiler mobil uydu iletişim hizmetlerini sürekli kullanmak zorunda. Mobilkom eğlence amaçlı en küçük yelkenliden dünyayı bir uçtan diğerine dolaşan en büyük tonajlı gemiye kadar tüm denizcilik sektörüne özel çözümler ile sizlere sürekli ses ve veri iletişimini küresel olarak sunuyor. Cihaz aktivasyonu ile başlayan ve geminizin tüm yönetmelik yaptırımları(GMDSS, SSAS, LRIT ve MRV gibi) için gerekli olan katma değerli hizmetlere kadar uzanan geniş bir yelpazede tüm ihtiyaçlara tek bir noktadan en uygun teknolojik imkânlar ile çözüm bulmanız mümkün. Gerek operasyonel, gerekse mürettebat sosyal erişim ve refahı için gerekli olan iletişim gereksinimleriniz için her türlü faaliyete özel çözüm üretmemiz mümkün.

 

Kullanım Alanları

Küresel Ticari

Derin deniz ticari gemileri için, hem en verimli operasyonel işleyiş hem de mürettebatın şahsi iletişim ihtiyaçlarını karşılayabilen güvenilir ve uygun fiyatlı uydu iletişimi sunuyoruz.Kıyı taciri

Kıyı ticari gemiler ve iş botları, Mobilkom ile 7 gün 24 saat bağlantıda kalabilirler. Her hava koşulunda herhangi bir yerden çağrı yapmak, e-posta göndermek, internete erişmek ve SMS metin mesajı göndermek mümkün..Balıkçılık

Balıkçıların kıyıya dönmeden daha fazla para kazanmalarına yardımcı olabiliriz. Telefondan veya e-postayla av miktarını, araştırma fiyatlarını internet üzerinden gönderebilir ve bir satış müzakeresi yapabilirler.Rekreasyon ve Eğlence

Tekne sahipleri deniz kenarında telefon, e-posta, SMS metni ve internet yoluyla kıyıya bağlı kalabildiklerini bilerek rahatlayabilirler. Güvenlik hizmetlerimiz ihtiyaç halinde yardımın her zaman elinizin altında olduğunu ve kendinizi güvende hissetmenizi sağlar.

Aktivasyon Hizmetleri

Mobilkom her türlü Inmarsat, Iridium ve VSAT cihazınız için sizlere aktivasyon, Accounting Authority ve faturalama hizmetini tek bir merkezden sağlayabiliyor.

Denizciliğe Özel Hizmetler
INMARSAT İLETİŞİM GEMİ TAKİP VE FİLO YÖNETİM
IRIDIUM İLETİŞİM MÜRETTEBAT İLETİŞİM
AKTİVASYON VE ACCOUNTING AUTHORITY SSAS, SSRS
SİBER GÜVENLİK VE NETWORK DANIŞMANLIK LRIT TEST VE SERTİFİKASYON

Yönetmeliğe Özel Hizmetler

Mobilkom Pole Star'ın distribütörü olarak sizlere yeni yönetmelik hükümlerine uygun çözümler sunabilmekte. Bu hizmetlerden bazıları:

SSAS (Ship Security Alert System) Detay...
Counter Piracy(SSRS) Detay...
Risk Insight Detay...
LRIT(Long Range Identification and Tracking) Detay...
Gemi takip ve AIS Hizmetleri Detay...
MRV( Monitoring Reporting and Verification) Detay...
ERP API Detay...a. SSAS(Ship Security Alert System)

STÖ'lere ve DPA'lara güvenlik uyarılarını yönetebilmelerini ve olaylara ofis, ev ya da cep telefonundan cevap verebilmelerini sağlayan eksiksiz bir SSAS yönetim sistemi sunuyoruz. Güvenlik durumunda, hızlı hareket etmek hayati önem taşır. Bu nedenle, SSAS Yönetimi'ni geliştirdiğimizde, her özelliği; gemi güvenlik uyarılarını ve testlerini daha basit ve daha hızlı yönetmek için tasarladık. Süreçleri daha verimli hale getirdik. Görsel dikkatsizlikleri azaltarak sizin için önemli olan şeylere odaklandık. Geminiz ve mürettebatınızın güvende olmasını sağladık. Güvenilir web tabanlı ve mobil uygulamalar ile herhangi bir olayın meydana gelmesi durumunda, nerede olursanız olun hemen yanıtlamaya hazırsınız. Size güven vermek için ofisinizden, evinizden veya cep telefonunuzdan gelen uyarıları ve testleri yönetmeniz mümkün.Sınırlamalar olmadan SSAS uyarıları

SSAS Yönetimi, sizi sadece üç uyarı alıcısıya sınırlayan veya tanımlı bir e-posta adresini düzeltmek için teknisyenin gemiye çıkmasını gerektiren diğer güvenlik alarm sistemlerinin aksine size kıyıdan kontrol imkanı sağlıyor.


Uyarı / test bildirimleri

- Gemi veya filo bazında sınırsız uyarı ve test alıcıları oluşturun,
- Alıcıları istediğiniz sıklıkta düzenleyin,
- Bildirim formatını (e-posta, SMS, faks veya Telex) seçin ve dağıtım durumunu bildirmek üzere Pole Star hesabınızdan doğrulayın.
SSAS Management, bir düzenleme yapılması gerektiği her sefer bir teknisyen yardımına olan gereksinimini ortadan kaldırarak doğru kişilere olabildiğince çabuk haberdar edilmeyi sağlarken size değerli zaman ve para kazandırabilir.


Uyarı kontrol listesi

Bir olayın olması durumunda güvenlik ve güvenlik usullerinin dikkatli bir şekilde izlenmesini ve anahtar görevlerin unutulmamasını sağlamak için uyarı kontrol listeleri oluşturun.


Büyük interaktif haritalar

Yakınlaştırma, kaydırma, hava durumu, bölgeler ve mesafe ölçümü aracı içeren, büyük, interaktif haritalar (C-Harita, arazi, sokak ve uydu dahil).

b. SSRS(Ship Security Reporting System?

Gemi Güvenlik Raporlama Sistemi (SSRS), mevcut Gemi Güvenlik Alarmı Sistemlerinin etkinliğini arttıran yenilikçi bir korsanlıkla mücadele hizmetidir. MSCHOA ve UKMTO'ya direkt bir uyarı gönderen bir gemi ile AB NAVFOR Somali - Atalanta Operasyonu ve Aden Körfezi'ndeki ve Somali kıyısındaki deniz güvenliği için katılan deniz kuvvetlerine iletilen bir bağlantı sağlar.


Yararları

Neden Pole Star'ı seçmelisiniz? Bir korsan saldırının ilk birkaç dakikasının hayati önemi en yüksek zaman olduğu kabul edilmektedir. SSRS sizi güvence altına alıyor. Gemideki uyarı düğmesi basılı tutulduğu anda uyarı askeri bir müdahale birimine yönlendirilir.

Proaktif planlama


SSRS, mevcut ISPS Gemi Güvenlik Planları ve En İyi Yönetim Uygulaması prosedürlerine kolayca entegre edilebilir. Pole Star en iyi yönetim uygulamalarının sağlam bir destekçisidir ve şirketinizde ve gemi güvenlik planlarında hızlı tepki gereksinimi ile mükemmel bir uyum içindedir.


Zaman

SSRS ile kritik tepki süresi azaltılır. Bir uyarıya yanıt süresi birkaç dakika veya saat yerine saniyelerle ölçülebilir. Bu size zaman ve huzur getiriyor - STK'ların ve mürettebatınız için.

Ekonomik ve derhal etkili


SSRS mevcut dahili teknolojiyi temel alır, bu nedenle maliyetler azdır. SSRS, uluslararası seferlerde (ISPS Kodunda SOLAS XI-1 / 6'da tanımlanan) 500 GT ve üstündeki tüm ticari gemilere kurulmuş olan mevcut SSAS ekipmanıyla sorunsuz bir şekilde entegre olacak şekilde tasarlanmıştır.


Kullanımı kolay

Şirket hesabınızı kurun ve gemileri çevrimiçi kaydettirin, daha sonra SSRS birkaç dakika içinde çevrimiçi aboneliği etkinleştirir.


İç huzur

STK'nız, bölgedeki deniz kuvvetlerine, STK'larınıza ve mürettebatınıza huzur vermek için uyarıldığını bilerek uyarıya tepki verebilir.


Ekip refahı

Korsanlığa aykırı çözümlere yatırım yaparak, denizcileriniz güvenliklerinin öncelikli olduğunu bilir.


Özellikler

Senin için ne yapabileceğimizi öğren


Bir korsan saldırı durumunda, SSAS aktivasyonu, Somali Tabanlı Korsanlığa Karşı Koruma İçin En İyi Yönetim Uygulamalarında belirtilen ana korsan raporlama usullerini tamamlar. Mürettebat kendilerini baskı altında buluyor ve telefon görüşmesi yapamıyor veya alamıyorlarsa, SSRS hizmeti askeri varlıkları yalnızca SSAS'den daha hızlı otomatik olarak uyarmanın etkin, gizli bir yöntemidir. Bununla birlikte, yanıt hızını en üst düzeye çıkarmak için, mümkün olduğunda SSAS'nin UKMTO'ya telefonla sesli olarak etkinleştirilmesi önerilir.


Sürekli uyarı izleme

SSRS servisi, abone olunan SSAS gemileri tarafından gönderilen uyarıları sürekli olarak izler. Sistem, uyarı gönderen teknenin konumunu yayınlanmış MSCHOA / UKMTO Faaliyet Alanı ile karşılaştırır.


Deniz kuvvetlerine otomatik yönlendirme

Gemi, alanın içinde olduğunu tespit ettikten sonra, SSRS, uyarıları (gemi adı, rapor tarih / saat damgası, ilişkili enlem / boylam ve aynı zamanda IMO numarası, MMSI ve serbest hatta ve hız dahil) MSCHOA ve UKMTO'ya yönlendirir. Uyarıların orijinal olduğunu doğruladıklarında güncellenmiş bilgiler, tüm katılımcı görev güçleri tarafından görülen Merkür sistemi aracılığıyla dağıtılır.


STK'ya teyit

Uyarı, iletişim kurmak için ek bilgiye sahip olması halinde, kayıtlı olan Şirket Güvenlik Görevlisi'ne (STK) yayılmış olduğunun bir teyidi olarak kopyalanır ve CSO'ya ilgili iletişim bilgileri sağlanır. Mükemmel kapsama alanı


Katılan Deniz Operasyon Merkezleri:

- Deniz Güvenlik Merkezi
- Afrika Boynuzu (MSCHOA)
- İngiltere Deniz Ticaret İşlemleri (UKMTO)
- NATO Nakliye Merkezi
- ABD Denizcilik İrtibat Bürosu Bahreyn (MARLO)

c. LRIT(Long Range Identification and Tracking)

Pole Star, eksiksiz LRIT Uyum testleri ve sertifikasyon servisleri sunar ve Bayraklar adına Uygunluk Test Raporları yayınlama yetkisine sahiptir.

Pole Star, LRIT testinde dünya lideridir ve şimdiye kadar küresel gemi operatörleri adına 40.000'den fazla LRIT testi gerçekleştirmiştir. Pole Star, 90'dan fazla bayrak için Yetkili Sınama ASP'dir ve operatörlere, test başlatmasına ve ilerlemesini her an gözden geçirmesine olanak tanıyan, kullanışlı, güvenli ve kullanımı kolay bir web tabanlı test platformu sağlar. Anlaşmalı Bayraklarımız ve Denizcilik İdarelerimiz 90'dan fazla bayrak için yetkili [LRIT] test ASP'siyiz.


Yararları

Neden Pole Star'ı seçmelisiniz? Pole Star, LRIT testinde dünya lideridir. 40.000'den fazla LRIT uygunluk testi yaptık ve 90'dan fazla bayrak için Yetkili Test ASP'si olduk. Gemi operatörlerine uygun, güvenli ve sezgisel bir çevrimiçi LRIT Uyum Testi platformu sunuyoruz; böylece bir test başlatıp ilerlemelerini istediğiniz zaman gözden geçirebilirsiniz. Pole Star'ın sistemi, terminal devreye alma, uydu iletişim şebekesi yönetimi, test sonrası devre dışı bırakma, detaylı test sonuçlarının üretilmesi ve gerekirse bir uygunluk test sertifikası sağlanması da dahil olmak üzere testin tüm yönlerini yönetir.


Özellikler

Çevrimiçi test portalı güvenli ve kullanımı kolay web tabanlı LRIT test platformumuz, test başlatmanıza veya ilerlemesini sizin için her zaman ve nerede olursa olsun kontrol etmenizi sağlar.


Hızlı test sonuçları

LRIT Uyum Testleri genellikle tamamlanır ve sonuçlar size 48 saat içinde e-postayla gönderilir.


Canlı ilerleme kontrolü

Test hesabınızla, gemilerinizin ilerleme durumunu ve durumunu gözden geçirebilirsiniz. Sonuçlarınız 48 saat içinde size e-postayla gönderilir.


Filo yüklemesi

Bir kerede çok sayıda gemiyi aynı anda test etmeniz gerekse bile, Pole Star'la test yapmak kolaydır. Filolarınızla ilgili bilgileri toplarsanız, sezgisel uygulamanız tek bir tıklamayla tüm filonuzu yüklemenizi sağlar.


Sertifikanızı çevrimiçi sipariş edin

Çevrimiçi LRIT TO portalı aracılığıyla LRIT sertifikanızı sipariş verin. Gerekli bilgileri girin ve Gönder'i tıklayın. LRIT TO'larınız bir tarama e-postayla gönderilecek ve ödeme aldıktan sonraki 3 gün içinde kurye ile basılı kopyalar halinde gönderilecektir. Pole Star, bayraklar adına LRIT TO'ları yayınlayabilir.


Sertifikanızı hızlıca takip edin

LRIT Uyum Testi başarıyla tamamlandığında, Pole Star, Uygunluk Test Raporu Sertifikası yayınlayabilir. Standart işleme süresi üç gün, ancak gemi operatörlerine acil gereksinimlere yardımcı olması için Pole Star, Sertifikanın 24 saat içinde verilmesini sağlayan Hızlı İzleme hizmeti sunmaktadır.

d. MRV Monitoring Reporting Verification

Mobilkom, Avrupa birliğinin yeni Karbon Salınım kontrol regülasyonu gereği yürürlüğe giren MRV kapsamında sizlere Monitoring Plan hazırlama verifikasyondan başlayarak mevcut verified Monitoring plan ile birlikte Data Reporting, Data Storage ve Data Agregation ile devam eden süreç ile birlikte yıl sonunda Data Analysis ve Data Verification adımların tümünde tek bir noktadan komple çözüm ve hizmet önerebiliyor.


Katma Değerli Hizmetler

Online Gemi Takip Sistemi


Mobilkom Pole Star'ın Purplefinder servisleri Türkiye yetkili distribütörüdür. Mobilkom Pole Star SSAS ürünleri ve SSAS katma değerli Takip hizmetleri (SSAS&Takip) satışına başladı. Purplefinder çözümleri de Mobilkom ile Türkiye'de.


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

FleetExpress


FLEET EXPRESS, Inmarsat 'ın en son iletişim teknolojisi Global Express'i denizcilik sektöründe kullanımı için tasarlanmış en yeni hizmetidir. Hizmet küresel KA bantta çalışan bir VSAT terminalinin yüksek hızlarını FleetBroadband hizmetleri ile bütünleştirmek için tasarlanmıştır. Sistem yapısında ana ve öncelikli terminal her zaman GX terminali ancak hizmet olası kesintilerde otomatik olarak iletişimi FB terminaline aktarabiliyor.

Kullanım sırasında her iki cihaz sürekli olarak birbirini yedekleyerek çalışıyor ve kullanıcılar hangi terminalin çalışır olduğundan bağımsız olarak tek bir ücret ile sürekli ve kesintisiz İletişim imkânına sahip oluyorlar.

Ürün Sayfası

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gemi Bilgi İşlem Altyapısına Özel Hizmetler


Gemi işletmeciliğinde her geçen gün artan işletme verimliliğini arttırmaya yönelik ve yönetmelikler ile gelen zorunluluklardan kaynaklanan uygulamaların sayısı gemilerde sağlıklı, sürekli çalışan bir IT altyapısının bulunmasını ve bu altyapıda oluşan verilerin kara uygulamaları ile güncellenmesini gerektiriyor. Mobilkom Altyapı özel çözümleri ile artık her uygulamayı kendine özel bir bilgisayarda çalıştırmak ve bu bilgisayarların çalışırlılığını gemide yönetme son buluyor.

Mobilkom gemi altyapısı çözümler sizin ihtiyacınıza göre tüm bu uygulamaları kurulan server yada fully redundant serverlar ile uzaktan yönetilebilir sürekli kontrol edilebilir ve dış tehditlerden(cybersercurity) korunmuş hale getiriyor. İstediğinizde ya da hemen mürettebat Internet İletişim paylaşma/ satış imkânlarını da devreye almak sizlere kalıyor.


Ürün Sayfası

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mürettebat İletişim HizmetleriÖzellikle duyurusu yapılan MLC2006 ile birlikte denizcilik sektöründe personelin sosyal hakları ve refahına yönelik Internet kullanım imkânlarına olan gereksinim sürekli olarak artıyor. Mobilkom Mürettebat İletişim ürünleri ile geminizde mevcut İnternet erişimini kendi belirleyeceğiniz politikaya göre paylaştırmak, kullandırmak mümkün. Sistem kullanıcılara özel oluşturulan gurup ve bu guruplara ait satış, kota ve kontrol parametreleri ile kullanıcının günlük haftalık aylık kullanım haklarını belirlemenize imkân tanıyor.

Her türlü Internet ve ses kullanımı için alımlar kullanıcının kendi hakları içerisinde kendisince dışarıdan hiç bir müdahale gerekmeden yapılıyor. Kullanıcı Internet erişim tipini(normal, Lite) kendi ihtiyacına göre anlık tanımlayıp değiştirme imkânına sahip oluyor. Kullanıcı her an hesabındaki bakiyeyi görebiliyor, takip edebiliyor ve hakları içerisinde satın alma yapabiliyor. Kullanıcıları filonuz içerisindeki gemiler arasında aynı kullanıcı tanımları, tüm hakları ve bakiyesi aynı kalacak şekilde taşımak mümkün.

Size kalan ay sonu her gemiden kullanıcı bazında gelen aylık satın alma raporunu kullanarak kendi satış politikanıza göre gerçekleşen alımları muhasebeleştirmek.

Ürün Sayfası